swieze warzywa na drewnianej desce

Czy dieta online ma sens?


Błyskawiczny rozwój internetu w ostatnich latach sprawił, że firmy z różnych branż przeniosły przynajmniej część swojej działalności do sieci. Sytuacja ta dotyczy również branży dietetycznej. O ile jeszcze kilkadziesiąt lat temu, żeby zasięgnąć porady dietetyka, trzeba było odwiedzić jego gabinet osobiście, o tyle współcześnie nie jest to już konieczne. Z konsultacji możemy skorzystać także za pośrednictwem sieci. Czy poradnictwo dietetyczne przez internet daje nam takie same profity jak wizyta w gabinecie? Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania?


Usługi dietetyczne online – co warto o nich wiedzieć?

Usługi dietetyków za pośrednictwem internetu stają się coraz bardziej popularne i przybierają różną postać. Duża część osób po studiach dietetycznych udziela porad swoim klientom drogą mailową lub za pośrednictwem różnego rodzaju komunikatorów internetowych. Tego typu usługi są płatne, jednak kosztują mniej niż spotkanie z dietetykiem w jego gabinecie. Innym sposobem na odchudzanie online jest zarejestrowanie się na specjalnych portalach dietetycznych.

Tego rodzaju strony umożliwiają swoim użytkownikom korzystanie między innymi z dietetycznych przepisów, kalkulatora kalorii czy wsparcia innych odchudzających się osób. Dietetycy prowadzący portal za opłatą układają dietę dostosowaną do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby. Warto zaznaczyć, że opieka dietetyka na takiej platformie jest znacznie tańsza niż konsultacje w gabinecie.


Kto korzysta z usług dietetycznych online?

Poradnictwo dietetyczne online z miesiąca na miesiąc zdobywa sobie coraz to nowych zwolenników. Tego typu usługi są polecane:

  • osobom, których nie stać na regularne wizyty w gabinecie dietetycznym,
  • osobom, które nie korzystają z pomocy dietetyka ze względu na brak dostępności tego typu usług w ich miejscu zamieszkania,
  • osobom cierpiącym na chroniczny brak czasu,
  • wszystkim tym, którzy mają obawy przed udaniem się na bezpośrednią wizytę do dietetyka.
  Ile kalorii ma jabłko? Pieczone, gotowane i suszone

Bariera finansowa to problem dużej części społeczeństwa. Osoby, które w danym momencie nie mogą pozwolić sobie na wizytę w stacjonarnym gabinecie dietetycznym nie muszą wcale rezygnować z odchudzania. Dzięki możliwościom jakie daje internet dietetyk może zredukować koszty prowadzenia działalności gospodarczej, w efekcie cena konsultacji online jest znacznie niższa.

Równie dużym problemem są odległości. O ile w dużych miastach nie ma problemów ze znalezieniem dobrego dietetyka, o tyle w mniejszych miejscowościach możemy mieć z tym kłopot. Dla wielu osób koszty dojazdu do większego miasta są zbyt duże. Współczesne poradnictwo dietetyczne pokonuje barierę odległości. Obecnie, żeby skorzystać z pomocy dietetyka wystarczy mieć dostęp do internetu. Dzięki sieci nie jesteśmy również skazani na jedną firmę lub osobę. Możemy swobodnie wybrać dietetyka, z którym chcemy współpracować.


Brak czasu nie jest przeszkodą w odchudzaniu

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu brak czasu mógł być skuteczną wymówką, żeby nie rozpocząć odchudzania, współcześnie ten problem nie istnieje. Możliwość skorzystania z poradnictwa dietetycznego w sieci sprawia, że odchudzanie mogą rozpocząć nawet najbardziej zapracowane osoby. Bardzo dużym atutem jest tu fakt, że konsultacje mogą odbywać się o dowolnej porze dnia.


Internet daje anonimowość

Istnieje duża grupa osób, dla których problem nadwagi jest czymś wstydliwym. Dla takich ludzi wizyta u dietetyka wiąże się z dużym stresem. Często unikają oni prób rozwiązania problemu z nadwagą właśnie z tego powodu. Internet jest dla nich dużym ułatwieniem. Konsultacje z dietetykiem online dają pacjentowi poczucie anonimowości, dzięki czemu czuje się on bezpiecznie. Wiele osób, które nie wybrałyby się na wizytę do gabinetu dietetycznego bezpośredni nie ma problemów z korzystaniem z pomocy za pośrednictwem sieci.


Wsparcie dietetyka online zwiększa szanse na utratę wagi

Przykłady wielu ludzi, którym udało się schudnąć pokazują, że pomoc dietetyka bez względu na to, czy jest udzielana bezpośrednio czy przez internet zwiększa szanse na utratę zbędnych kilogramów. Dzieje się tak dlatego, że duża część osób, które rozpoczynają proces odchudzania nie ma wystarczającej wiedzy na temat tego jak powinien on wyglądać. W efekcie popełniają oni wiele błędów, które spowalniają odchudzanie, co przyczynia się często do zaniechania starań o szczupłą sylwetkę.

  Dieta grejpfrutowa - jadłospis na 12 dni i efekty diety

Dzięki licznym portalom internetowym osoby z nadwagą dowiadują się w jaki sposób zdrowo i bezpiecznie się odchudzać. Dostęp do dietetycznych przepisów pozwala szybko nauczyć się jak przygotowywać zdrowe i nietuczące dania. Bardzo dużym plusem portali dietetycznych jest możliwość ułożenia diety dostosowanej do potrzeb konkretnej osoby. W celu jej uzyskania użytkownik podaje podstawowe informacje o swoim stylu życia, swoje parametry takie jak waga czy wzrost. Na tej podstawie dietetyk jest w stanie zaproponować odchudzający jadłospis. Zaletą odchudzania przez internet jest również wsparcie innych użytkowników. Forum internetowe i możliwość prowadzenia pamiętnika wielu osobom pomaga się zmotywować do dalszej diety i przetrwać kryzysowe sytuacje.


 

Dodaj komentarz