kobieta mierzy pas miarka

Dieta Bebio – na czym polega? Zasady, efekty i przykładowy jadłospis


Osoba, która chce przejść na dietę ma nie lada problem, ponieważ dostępnych kuracji jest cała masa. Podobnie sytuacja wygląda w kwestii gotowych ofert kateringowych. Ostatnio dużą popularnością cieszy się dieta Bebio, której współtwórczynią jest znana trenerka Ewa Chodakowska. Na czym ona polega? Jakie efekty daje? Sprawdź nasz artykuł, ponieważ tam znajdziesz wszystkie szczegóły, również przykładowy jadłospis pochodzący z diety Bebio!


Dieta Bebio – na czym polega?

Ewa Chodakowska jest jedną z najsłynniejszych trenerek w Polsce. Kobiety cenią ją za ogromną dawkę motywacji, zaangażowanie oraz wsparcie, jakie oferuje swoim klientkom. Nie każdy wie, że ta „motywatorka” oferuje nie tylko treningi, ale i znacznie więcej propozycji związanych z aktywnym trybem życia. Catering dietetyczny Ewy Chodakowskiej składa się z 5 posiłków, które opracowała wraz z szefem kuchni. Działa on na terenie większych miast Polski, między innymi w Warszawie. Do wyboru są różne diety:

 • Dieta Be Diet Optimal – mamy tu zdrowe oraz pełnowartościowe posiłki
 • Dieta BE Diet Vege – opcja dla wegetarian
 • Dieta Be Diet Vege+Ryba – dodatkowo pojawiają się oprócz roślinnych zamienników mięsa jeszcze ryby, które są bogate w zdrowe tłuszcze.

Nie masz dostępu do gotowych dań dostarczanych prosto pod drzwi domu? Można postawić na wariant online. Dieta Bebio jest ciekawa ze względu na to, że otrzymujemy dietę dopasowaną do naszego stanu zdrowia oraz do wszelkich upodobań żywieniowych. Zawsze możemy wymienić jakieś danie na inne jeśli nie spełnia naszych oczekiwań. To duży plus, podobnie jak fakt iż mamy szansę na kontakt z dietetykiem – drogą e-mail bądź za pośrednictwem chatu.

W diecie Bebio mamy posiłki zgodne z ogólnymi zasadami zdrowego odżywiania. W ciągu dnia pojawia się 4-5 dań, do tego trzeba pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Dieta Bebio jest skierowana do pań, jak i do panów, a nawet do par. Wykupujemy dowolny pakiet na stronie – www.bebio.pl. Opcja abonamentu dla jednej osoby na 2 miesiące kosztuje 99 złotych, a dla dwóch już 169 złotych. W zależności od tego, jak aktywni fizycznie jesteśmy mamy inną dawkę kalorii. Przy ruchu każdego dnia to 1800 kcal, a przy treningach 3 razy w tygodniu znacznie mniej, bo 1500 kcal. Ćwiczenia są tu ważnym elementem!

  Dieta kapuściana - czy jest skuteczna? Efekty, zasady i jadłospis na tydzień

Dieta Bebio – jak wygląda przykładowy jadłospis?

W diecie Bebio jest każdego dnia 4-5 zbilansowanych posiłków. Otrzymujesz codzienne menu wraz z przepisami, a także z listą zakupów, czyli masz na niej wszystko co potrzebujesz do przygotowania potraw. Wszystko uaktualnia się co 7 dni. Abonent gwarantuje nam menu aż na 2 miesiące. Poniżej znajdziesz przykładowy jadłospis:

Wariant I

 • śniadanie – pieczywo z masłem, mozzarellą, ogórkiem kiszonym, do tego chuda szynka
 • II śniadanie – płatki owsiane na jogurcie naturalnym z bananem
 • obiad – makaron na słodko z truskawkami
 • podwieczorek – garść suszonych owoców
 • kolacja – 3 kromki pieczywa z serkiem wiejskim

Wariant II

 • śniadanie – pieczywo z masłem, twarożkiem oraz z rzodkiewką
 • II śniadanie – koktajl mleczny z truskawkami i bananami
 • obiad – kurczak z warzywami oraz z ryżem
 • podwieczorek – suszone owoce
 • kolacja – 3 kromki pieczywa z pomidorem

Wariant III

 • śniadanie – omlet w wersji na słodko z mandarynkami
 • II śniadanie – pieczywo z pastą z ciecierzycy
 • obiad – pełnoziarniste spaghetti z czosnkiem oraz z papryką
 • podwieczorek – koktajl z otrębami
 • kolacja – warzywne curry z kalafiora, fasolki szparagowej i pomidorów

Wariant IV

 • śniadanie – granola z jogurtem oraz z orzechami
 • II śniadanie – koktajl z mleka, gruszek i miodu
 • obiad – kurczak na słodko z ananasem oraz z ryżem
 • podwieczorek – pieczywo z pomidorami, czosnkiem i oliwkami
 • kolacja – kuskus z warzywami.

Menu jest dopasowywane do naszych preferencji kulinarnych, aczkolwiek nie zawsze jest to trafne dobranie mimo wykluczenia kilkunastu produktów, których nie lubimy jeść. Można na szczęście dokonać zamiany w razie konieczności, zarówno całej potrawy, jak i konkretnego składnika z przepisu.

Efekty diety Bebio – czy jest skuteczna?

Oceny efektu diety Bebio są różne, około 60% użytkowników nie zauważyło zmiany wagi, albo nie dawała im takiego wyniku, jakby oczekiwali. Aczkolwiek pierwsze rezultaty można dostrzec dopiero po około 2 miesiącach. Ludzie, którzy widzieli u siebie postępy z reguły decydowali na na kontynuację planu żywieniowego, ale nie zawsze. U nich na wadze ubywało, od 2 kilogramów, nawet do ponad 5 w przeciągu miesiąca. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi, czy dieta Bebio jest skuteczna, czy też nie, ponieważ dużo zależy od konkretnej osoby.

  Ocet jabłkowy na odchudzanie - czy warto stosować? Efekty, dawkowanie oraz skutki uboczne

Po zakończeniu abonamentu u znacznej części klientów kilogramy powróciły i to bywa, że ze zdwojoną siłą. W dużej mierze jednak zależało to od powrotu do starych nawyków żywieniowych oraz od faktu, że zaprzestali regularnych treningów. Co więcej masa osób zarzuca tej kuracji iż jest za bardzo restrykcyjna i nudna.

Na stronie www.bebio.pl znajdziesz metamorfozy użytkowników. Widać tam jakie zmiany zaszły w życiu osób, które wykupiły abonament lub gotowy catering znanej trenerki. Tam również masz wgląd do propozycji treningów, jak i do innych produktów Ewy Chodakowskiej, między innymi do kosmetyków i przekąsek BeRaw.

Dieta Bebio – opinie użytkowników. Co sądzić o tej diecie?

Nie da się ukryć, że dieta Bebio ma swoje plusy, jak i minusy, tak jak każda inna kuracja odchudzająca.  Wiele osób korzystających z tego rozwiązania uważa, że zapotrzebowanie kaloryczne jest zbyt niskie. Do tego posiłki są mało urozmaicone, wręcz niekiedy powtarzają się poprzez to wkrada się monotonia. Ich przygotowanie w zależności od potrawy trwa kilka minut, a nawet i znacznie dłużej, bo do godziny.

Kolejnym argumentem przeciw jest zła proporcja składników, ponieważ pojawia się za dużo nabiału oraz pieczywa (niekiedy 8-9 kromek na dobę!). Minusem jest również uboga baza przepisów, z której mogą korzystać osoby z wykupionym abonamentem. Na nie przemawia też to, że można zaznaczyć jedynie 10 artykułów, których nie lubimy. Czasami otrzymujemy dziwne proporcje składników.

Do plusów natomiast można zaliczyć fakt iż dieta Bebio:

 • pozwala nam na stały kontakt z dietetykiem
 • ma stałe godziny posiłków
 • daje możliwość doboru diety do swoich kubków smakowych
 • gwarantuje cotygodniowy pomiar oraz kontrolę postępów
 • daje możliwość wymiany danego składnika, albo całego dania na inne
 • daje możliwość dodania własnych posiłków.
  Dieta 4000 kcal - dla kogo się sprawdzi? Przykładowy jadłospis

Zdecydowanym atutem diety stworzonej przez popularną trenerkę jest dość niska cena, która wyróżnia się na tle innych dostępnych ofert w Polsce oraz to, że zagwarantowana jest profesjonalna opieka specjalisty. Niestety, nie każdy jest zadowolony z propozycji dietetycznej Ewy Chodakowskiej, i to z wielu względów. Wobec tego dieta Bebio ma swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Co kluczowe nie ma tu żadnych przeciwwskazań, ale jeśli nie tolerujemy nabiału, czy mamy jakieś choroby dobrze taki plan żywieniowy skonsultować ze swoim lekarzem. To sprawia, że z tej oferty żywieniowej może skorzystać praktycznie każdy zdrowy człowiek bez względu na wiek oraz na płeć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *