kobieta na diecie oxy

Dieta OXY – na czym polega? Zalety i wady jej stosowania


Diet jest cała masa, co chwilę pojawiają się kolejne. Na czym polega wersja OXY, która cieszy się tak dużą popularnością? Jakie ma wady i zalety? Sprawdź!


Dieta OXY – na czym polega?

Dieta OXY to komercyjny projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Drogą elektroniczną zamawiamy menu, dodatkowo mamy dostęp także do innych usług, między innymi do oferty produktów wspomagających stosowanie kuracji, które są rekomendowane przez firmę.

Strona dietaoxy.pl dostarcza nam spersonalizowaną dietę w oparciu o badania psychometryczne. Jest 16 prostych pytań, które zawierają podobne stwierdzenia, na przykład „Bycie na diecie sprawia, że jestem bardzo nerwowa”. Te odpowiedzi z pewnością nie mają wpływu na powstanie menu dopasowanego do naszego gustu, bardziej oddziałują na aspekt motywacyjny. Jest to dieta „białkowo-rotacyjna”, czyli kumuluje masę białka.

Dieta OXY składa się z kilku faz, wszystkie łącznie trwają 6 tygodni. Przebiegają one następująco:

1. Na początku jest detox – w grę wchodzi masa owoców, warzyw i koktajli

2. „Fat burning” – tutaj jemy dużo białka zwierzęcego bądź w innej wersji jest jedynie nabiał i ryby

3. „Step” – dochodzi białko pochodzenia roślinnego i występuje w proporcji 1:1 do tego zwierzęcego

4. „Balance” – dodatkowo są wykluczone wcześniej produkty, takie jak owoce, a także artykuły zbożowe

5. Ostatnia faza to „stabilizacja” – pomaga wyjść z diety i zapobiec efektowi jo-jo.

Program zawiera nie tylko dietę redukcyjną, ale również specjalne warianty – „dieta na przytycie” i „stabilizujący”. W diecie OXY jest 5 posiłków. Otrzymujesz dokładne wytyczne, czyli przepisy wraz z listą zakupów. Dochodzą do tego wskazówki motywacyjne.

  Czy jednodniowa dieta sokowa może być skuteczna?

Jakie są efekty diety OXY?

Stosowanie diety OXY zapewni standardowe efekty, czyli utratę 0,5-1 kilograma tygodniowo. Choć trzeba pamiętać, że to sprawa indywidualna i u każdego ta wartość może wyglądać inaczej. Trzeba się również liczyć z tym, że po odstawieniu jadłospisu, a także powrotu do starych nawyków żywieniowych waga może wzrosnąć. Niewykluczony jest, tak zwany efekt jo-jo.

Zalety i wady diety OXY

Stosowanie diety OXY sprawdza się, gdy potrzebujemy szybkiej kuracji odchudzającej i nie mamy do niej żadnych zdrowotnych przeciwwskazań. Jakie ma ona zalety? Między innymi jest łatwo dostępna, zamawiasz ją drogą online i tak samo otrzymujesz menu. Masz również dokładne wytyczne, których musisz się trzymać. Wiesz co robić, ponieważ posiadasz szczegółową rozpiskę. Standardowa cena miesięcznej diety jest dobra, bo to 69 złotych – otrzymujesz jadłospis z przepisami i listą zakupów plus wskazówki motywacyjne.

Ten rodzaj diety ma niestety też kilka wad, między innymi:

 • Po wypełnieniu ankiety firma nie jest w stanie dopasować menu do naszych kubków smakowych.
 • Jadłospis jest w każdej fazie podobny, poprzez to dość monotonny.
 • Dieta nie zawiera ziemniaków, pieczywa, makaronów, za to bazuje na mięsie i nabiale.
 • Niekiedy potrzebne są do przepisów gotowe produkty firmy, które mają w zależności od pojemności wyższe bądź niższe ceny. Co więcej ich skład czasem pozostawia wiele do życzenia.
 • Masa osób na tej diecie odczuwa negatywne skutki spożywania zbyt dużej ilości białka, między innymi występuje suchość w ustach, bóle głowy, intensywny zapach potu lub oddechu, pogorszenie stanu skóry, paznokci oraz włosów, a także ogólne osłabienie organizmu i problemy z wypróżnianiem.
 • Jest to dieta wysokobiałkowa, więc uboga w węglowodany, które są siłą napędową dla naszego organizmu. Co więcej zbyt duża ilość tego składnika w diecie może prowadzić do wielu schodzeń.
  Ile kalorii ma sernik? Wartości odżywcze i niskokaloryczna wersja

Przeciwwskazania do stosowania diety OXY

Istnieje szereg przeciwwskazań do stosowania tego rodzaju diety. Mowa tutaj o:

 • ciąży
 • karmieniu piersią
 • cukrzycy
 • nowotworach
 • chorobach serca oraz układu krwionośnego
 • chorobach wątroby
 • chorobach układu pokarmowego
 • zaburzeniach hormonalnych
 • stosowaniu niektórych leków.

Warto przed przystąpieniem do programu skonsultować to ze swoim lekarzem! Nie powinny z diety OXY korzystać na pewno osoby starsze, jak i te w wieku dojrzewania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *