dieta nowaka

System Nowaka – odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii. Na czym polega i jakie daje efekty?


Znajdziemy bardzo dużo propozycji diet i bez przerwy pojawiają się kolejne nowości. Wobec tego wielu osobom jest trudno dobrać odpowiedni typ kuracji, czy nawet przestrzegać konkretnych wytycznych, zwyczajnie gubią się w tym natłoku informacji. Wciąż mało popularnym wyborem jest System Nowaka opracowany przez biotechnologa, a szkoda bo to dość racjonalne rozwiązanie. Jak wygląda odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii? Koniecznie sprawdź!


Na czym polega System Nowaka?

Aleksander Nowak jest twórcą Systemu Nowaka. To biotechnolog specjalizujący się w fizjologii i biochemii organizmu. Wszystkie szczegóły tej nadal mało znanej kuracji przedstawia w książce „System Nowaka – odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii”. Autor przybliża nam procesy metaboliczne, jakie zachodzą w ludzkim ciele oraz wspomina o racjonalnym odżywianiu, czy korzyściach płynących z aktywności fizycznej.

system nowaka ksiazka

Dużo uwagi Aleksander Nowak poświęca piramidzie żywienia opracowanej przez Instytut Żywności i Żywienia. Rozdział omawiający fakty, a także mity o różnych dietach to ciekawe zestawienie. Poza tym autor mocno skupia się na podstawowych składnikach pokarmowych. To pokazuje, że ta publikacja ma służyć przede wszystkim pogłębieniu naszej wiedzy oraz lepszemu przygotowaniu do kuracji odchudzającej.

Wykresy i podsumowania pozwalają nam bardziej przyswoić wiadomości. Na samym końcu książki pojawia się „Dekalog Odchudzania” reasumując całą publikację. Jest to 10 punktów pewnego rodzaju streszczenie Systemu Nowaka.

Poniżej znajdziesz główne zasady i zalecania pochodzące z Systemu Nowaka:

  • jest to dieta w zgodzie z zasadami piramidy żywienia propagowanej przez Instytut Żywności i Żywienia 
  • należy jeść 5 posiłków dziennie
  • odpowiedni procentowy udział poszczególnych składników pokarmowych w naszym jadłospisie jest bardzo ważny
  • mocny nacisk kładzie się na błonnik
  • ważną rolę w menu odgrywają zioła, które pozytywnie działają na ludzkie ciało
  • pojawia się ograniczenie cukru
  • odpowiednie nawodnienie jest istotne
  • mikroflora jelitowa odgrywa kluczową rolę w procesie odchudzania
  • ważna jest aktywność fizyczna – chodzi o standardowe zalecenia, które są dobrze znane.

Wady i zalety Systemu Nowaka

Każda dieta ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Jeśli mowa o diecie Nowaka to zdecydowanie na minus przemawia czas pojawienia się pierwszych zmian. Jak mówi sam autor „to nie jest dieta cud”. Na spadek kilogramów trzeba cierpliwie czekać, a więc  długo kierować się wszystkimi wytycznymi zawartymi w książce „System Nowaka – odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii”.

Wielu zarzuca autorowi, że bazuje na dobrze znanych zasadach, między innymi propagowanych przez Instytut Żywności i Żywienia, a zatem jego propozycja nie jest zbyt innowacyjna. Za to pozwala poprawić nie tylko wygląd sylwetki, ale dodatkowo też wzmocnić nasze zdrowie.

Natomiast największym plus tej kuracji jest fakt iż ryzyko wystąpienia efektu jo-jo jest znikome. Dlaczego? A to dzięki poznaniu odpowiednich technik i wprowadzeniu zalecanych zmian do jadłospisu. System Nowaka pozwala nam wdrożyć korzystne modyfikacje do naszego codziennego menu.

Jakie efekty przynosi stosowanie Systemu Nowaka?

W przypadku Systemu Nowaka nie osiągniemy spektakularnych efektów, czyli straty dużej ilości kilogramów w krótkim odstępie czasu. Natomiast zbilansowana dieta oraz ruch pozwolą nam dobroczynnie wpłynąć na nasz stan zdrowia oraz znacząco polepszyć skład ciała. Co więcej poprawimy, w ten sposób swój wygląd oraz samopoczucie i to na długo. To będzie proces długofalowy, który polega bardziej na zmianie nawyków żywieniowych oraz modyfikacji podejścia niż na stosowaniu restrykcyjnych kuracji zbijających wagę. Wobec tego efekty będą widoczne długo.

Autor książki „System Nowaka – odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii” podkreśla, że bardzo ważna jest systematyczność, a także nasze podejście. To klucz do osiągnięcia sukcesu i wprowadzenia długofalowych zmian, które w przyszłości zaowocują poprawą wyglądu oraz zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *