kobieta trenuje nogi

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud – najlepsze 5 ćwiczeń


Niestety, ale wewnętrzna strona ud jest trudna do wysmuklenia, a to właśnie na niej gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej. Co zatem zrobić? Trenuj regularnie tę część ciała. Nie wiesz, w jaki sposób? Sprawdź koniecznie 5 skutecznych ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud!


Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud – co trzeba o nim wiedzieć?

Bardzo wiele kobiet narzeka na swoje uda, zwłaszcza na wewnętrzną stronę. W tym miejscu gromadzi się dużo tkanki tłuszczowej, której ciężko się pozbyć. Jednak regularny trening z odpowiednim zestawem ćwiczeń może pomóc nam wzmocnić mięśnie. W połączeniu z bilansowaną dietą uzyskamy jeszcze lepsze rezultaty! Mimo to trzeba pamiętać, że nie można miejscowo wysmuklić sylwetki, dlatego dobrze trenować całe ciało, a nie tylko skupiać się na jednym fragmencie. Tylko tak wyrzeźbisz mięśnie oraz zredukujesz tkankę tłuszczową równomiernie.

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud wymagają odpowiedniej techniki. Dzięki temu mięśnie będą prawidłowo pracować, a więc to jedyny sposób do uzyskania oczekiwanych rezultatów. Przede wszystkim dokładnie wykonuj każdy ruch oraz zachowaj wyznaczone tempo. Nigdy nie rób „oszukanych” powtórzeń, bo to przyniesie więcej strat niż pożytku. Zła technika może być powodem wielu urazów, dlatego że nieprawidłowo wykonywana pozycja niepotrzebnie obciąża ścięgna i więzadła. 

5 skutecznych ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud rozpoczynasz klasycznie od rozgrzewki, na końcu natomiast pojawi się krótkie rozciąganie. Nigdy nie pomijaj żadnego z tych elementów, bo to istotne kwestie, dzięki nim zapobiegamy kontuzjom. Poniżej znajdziesz 5 skutecznych ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud, które wykonasz w domu:

1. Przysiady

Robisz klasyczny przysiad, czyli nogi są lekko rozszerzone na szerokość ramion. Podczas schodzenia w dół ręce wędrują do siebie, składasz je, jak do modlitwy. Pamiętaj, aby przenieść ciężar na pięty, a także cały czas trzymać proste plecy i nie wystawiać kolan poza linię stóp. Staraj się zejść, jak najniżej się da i chwilę tak wytrzymać. Zrób 15-20 powtórzeń w 3 seriach.

2. Unoszenie nogi w klęku podpartym

Pozycja wyjściowa to klęk podparty. Nogi są ugięte pod kątem 90 stopni, jedna kończyna wędruje w górę do boku dopiero wtedy ją prostujemy. Tą samą drogą opuszczamy ją na ziemię. Ważne jest, aby pojawiło się mocne napięcie pośladków. Na jedną nogę robisz 10-15 powtórzeń, wykonaj 3 serie.

3. Łączenie nóg w leżeniu na plecach

Kładziesz się na plecach i z tyłu podpierasz łokciami. Proste nogi należy unieść do góry pod niecałym kątem 90 stopni. Następnie rozszerzasz je w powietrzu na boki. Po kilku sekundach łączysz kończyny. Robisz 12 takich powtórzeń w 3 seriach. 

4. Nożyce

Kładziesz się na plecach, ręce są ułożone wzdłuż ciała. Kończyny wędrują do góry. Robisz po 12 powtórzeń nożyc poziomych (naprzemiennie w powietrzu przeplatasz nad sobą wyprostowane nogi) i pionowych (odrywasz od ziemi i unosisz naprzemiennie raz lewą, a raz prawą nogę).

5. Odwodzenie nogi w leżeniu bokiem

Kładziemy się bokiem i podpieramy łokciem. Prawa noga jest wyprostowana, a stopa lewej jest ustawiona przed prawym kolanem. Unosimy prawą kończynę do góry po kilku sekundach opuszczamy. Robisz 20-25 dynamicznych powtórzeń na dwie strony.

Wszystkie te ćwiczenia doskonale wpływają na wewnętrzną stronę ud, do tego pozwalają nam pracować nad innymi fragmentami figury, między innymi nad pośladkami, a nawet nad brzuchem. A więc trenujemy w zasadzie większą część dolnej sylwetki. Na efekty będzie trzeba poczekać kilkanaście tygodni, ale warto wykonywać te pozycje regularnie, czyli 2-3 razy w tygodniu. 

W zasadzie możesz robić ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud w różnej pozycji, od leżącej, po stojącą, dzięki temu wykonasz je na świeżym powietrzu, czy na siłowni. Próbuj różne modyfikacje popularnych klasyków, na przykład przysiady sumo, wykroki skrzyżne, czy też wypady boczne. Warto wykorzystać także dostępny na rynku sprzęt, między innymi gumy oporowe lub tak zwaną agrafkę, która umieszcza się pomiędzy udami i ściska (możesz  takie urządzenie spokojnie zastąpić małą poduszką bądź zwiniętym niewielkim ręcznikiem). 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *