Sposób-na-zdrowie-i-szczupła-sylwetkę

Czym jest dieta pudełkowa?


Odpowiednia dieta to podstawa, jeśli zależy nam na zdrowiu, dobrym samopoczuciu oraz smukłej sylwetce. Często jednak teoria pozostaje teorią, a praktyka wygląda zupełnie inaczej. Chociaż wiele osób doskonale wie, jak powinna wyglądać zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta, rzadko kiedy wystarcza czasu na przygotowywanie wartościowych pod względem składników odżywczych posiłków.

Niestety, często zmuszeni jesteśmy stołować się w restauracjach typu fast food albo bazować na przygotowanych w domu kanapkach.


Sposób odżywiania oddziałuje na nasze zdrowie, samopoczucie i koncentrację. Nie pozostaje też bez wpływu na sylwetkę. Brak czasu i pogoń za sprawami dnia codziennego to zmora wielu współczesnych ludzi. Jak sobie z tym radzić?


Poznaj dietę pudełkową

Dla osób, którym nie starcza czasu na przygotowywanie smacznych i zdrowych posiłków, korzystnym rozwiązaniem może okazać się dieta pudełkowa. Odpowiednio zbilansowane posiłki dostarczane są wtedy wprost pod adres klienta. Tu istnieje dowolność. Catering dietetyczny można zamówić na adres domowy, do pracy oraz w każde inne wybrane przez nas miejsce.

Firma cateringowa każdego dnia o ustalonej wcześniej godzinie dostarczać będzie pod wskazany przez adres określoną liczbę smacznych i zdrowych posiłków. Zależnie od preferencji może to być 1,3 a niekiedy nawet 5 posiłków w ciągu dnia. W ten sposób można zapewnić sobie całodzienne wyżywienie.


Dietetyk na pomoc

Catering dietetyczny to nie tylko wygoda i możliwość otrzymywania posiłków wprost pod drzwi własnego domu. To również możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia profesjonalnego dietetyka. Wszystkie posiłki diety pudełkowej (mowa tu o profesjonalnych firmach cateringowych, np. EatZone.pl)  sporządzane są na podstawie ułożonego przez niego menu. Dzięki temu, korzystając z cateringu dietetycznego, zyskujemy pewność, że posiłki przygotowane są zgodnie z zasadami zdrowego żywienia, ze składników pochodzących ze sprawdzonych źródeł.

  Ile kalorii mają migdały? Czy warto je jeść?

Posiłki dostosowane do indywidualnych potrzeb

Wiele firm cateringowych oferujących w ramach swoich usług dietę pudełkową, daje możliwość wyboru jednej z kilku rodzajów diet. To dodatkowy atut, który umożliwia podążanie za indywidualnymi wymogami żywieniowymi. Wybierać można zazwyczaj spośród diety wegetariańskiej, wegańskiej, wysokobiałkowej, a także takiej, która liczy określoną ilość kalorii w ciągu dnia.

Niektóre firmy deklarują też, że jeśli dotychczasowe menu nie spełnia oczekiwań nowych klientów, zakres usług może zostać rozszerzony o takie, które trafiają w ich potrzeby. To bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia skorzystanie z diety pudełkowej nawet przez osoby o specjalnych wymaganiach żywieniowych.


Słowo podsumowania

Dieta pudełkowa to doskonała alternatywa nie tylko dla zapracowanych, ale wszystkich osób, które z różnych powodów nie są w stanie samodzielnie przygotowywać zdrowych i smacznych posiłków. Jest rozwiązaniem wygodnym, pozwalającym oszczędzać czas oraz gwarantującym, że posiłki są zróżnicowane i właściwie zbilansowane.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *